niedziela, 8 stycznia 2017

[English Matters] Jak kilka trików może uratować życie?

Czym jest English Matters?
To dwumiesięcznik dla osób uczących się języka angielskiego. Zawiera mnóstwo tematycznych artykułów. Pozwala zapoznać się bliżej z kulturą i nie tylko. Wydawany jest przez Wydawnictwo Colorful Media, specjalizujące się właśnie w magazynach językowych. W jego ofercie znajdują się również czasopisma z zakresu innych języków, takich jak chociażby niemiecki, francuski, czy włoski. Po więcej informacji można zajrzeć na ich stronę: TUTAJ.
English Matters 61/2016
Pierwsze, co przyciągnęło moją uwagę w tym wydaniu English Matters to temat z okładki. Znalazło się tam 30 rad związanych z gramatyką. O niektórych drobnostkach nawet nie miałam pojęcia, ale dzięki temu wreszcie będę bardziej zwracała uwagę na popełniane błędy. W końcu te wszystkie czasy i reguły mogą czasami przyprawić o zawrót głowy.

Na łamach magazynu pojawiło się również co nieco dla fanów Jojo Moyes. Chyba nie ma osoby, która chociaż raz nie słyszała u o jej popularnym Zanim się pojawiłeś. Można znaleźć tam co nieco o jej życiu i twórczości.

Warty uwagi jest także artykuł zatytułowany Shopping Spree, w którym znalazły się dialogi, czy też przykładowe wyrażenia, które mogą się przydać podczas robienia zakupów. Poza tym pojawiło się to, co zwykle lubię najbardziej, szczegółowe omówienie pewnej piosenki, pełne przydatnych słówek i nie tylko.
Business English Magazine 56/2016
Wydanie biznesowe obfitowało w wiele interesujących artykułów. Mnie w szczególności przyciągnęło omówienie polskich uczelni wyższych według rankingu Perspektywy. Ciekawie jest czytać o czymś całkowicie związanym z naszym krajem, ale w obcym języku. Zwykle to my czytujemy o takich uczelniach jak Harvard, czy Cambridge, a tu taka miła odmiana.

Moją uwagę zwrócił również tekst o najdroższych rozwodach na świecie. Niektórych kosztowały tyle, co zdecydowana większość ludzi razem wzięta nigdy nie zarobi. Zostały opisane wybrane historie, a całość przedstawiona w ciekawym zestawieniu.

Nie mogło zabraknąć paru słów o nowym prezydencie Stanów Zjednoczonych. Tyle, że tym razem dotyczyło to... jego żony i jej drogi do aktualnej pozycji. Poza tym zostało poruszonych wiele przeróżnych tematów, od krajów takich jak Korea, przez pieniądze, czy elektronikę, aż do nauki uszczęśliwiania samego siebie, co zresztą od razu mnie zaintrygowało.

Podsumowując, w obu wydaniach magazynów pojawiło się wiele interesujących artykułów. Myślę, że każdy znalazłby tam coś dla siebie. Nie muszę chyba przypominać, że to znakomity sposób na podszkolenie swojego angielskiego. Czytanie ułatwiają mini słowniczki i estetyczne zdjęcia na każdej stronie. Dla mnie to świetna sprawa! 

Za możliwość zapoznania się z magazynami językowymi dziękuję Wydawnictwu Colorful Media.

2 komentarze :


Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka