sobota, 10 stycznia 2015

LBA TAG


Bardzo lubię wykonywać tagi, sprawia mi to niemałą radość, więc ucieszyłam się, gdy zostałam nominowana do LBA TAG przez Fallen Angel. A oto moje odpowiedzi: 

1. Ile książek posiadasz w swojej biblioteczce?
Na razie mam niewielką kolekcję, gdyż zaczęłam tworzyć swoją biblioteczkę stosunkowo niedawno, a poza tym dużo książek pożyczam z biblioteki. Wszystkich mam na razie 39, a 3 jeszcze do mnie wędrują pocztą :) 

2. Czy słuchasz audiobooków?
Nie słucham i jakoś nie mogę się jakoś do nich przekonać. Ale kto wie, może na starość, kiedy już będę miała kiepski wzrok... 

3. Jaki jest twój ulubiony cytat?
Bardzo trudny wybór. Uwielbiam cytaty i zawsze zaznaczam je w książkach ewentualnie gdzieś zapisuję, więc znam naprawdę dużo fajnych cytatów i nie mogę się zdecydować na jeden. Ale ostatnio bardzo spodobał mi się ten: 

"Książki łatwo jest zniszczyć (...) Ale słowa żyją tak długo, jak długo ludzie je pamiętają. " - Tahereh Mafi 

A ten kocham i znam na pamięć (lepiej brzmi po angielsku):

"Humor was a good way to hide the pain."  - Rick Riordan

4. Czy twoi znajomi też czytają? Czy może jesteś jedyna z swojego otoczenia?
Oczywiście, że czytają. Może nie tak dużo jak ja, ale to już coś. Przynajmniej mam z kimś podyskutować na temat literatury.

5. Czy czytając słuchasz muzyki, oglądasz tv itp.
Nie potrafiłabym jednocześnie czytać i oglądać telewizję. Poza tym trudniej mi się skupić nawet wtedy, gdy czytam w pokoju, w którym włączony jest telewizor. Muszę mieć spokój i ciszę. Jedak czasem słucham jakiejś piosenki podczas czytania, ale tylko wtedy, gdy idealnie pasuje mi do treści. 

6. Jaka jest twoja ulubiona pora roku do czytania książek?
Zdecydowanie zima. Dużo wolnego, nie trzeba tak dużo chodzić do szkoły, bo są święta, a potem jeszcze ferie. i często pogoda, która nie pozwala ruszać się z domu. Czasu a czasu na czytanie :) 

7. Czy lektury szkolne mają sens? Jakie jest twoje odniesienie do nich?
Zależy które lektury. W podstawówce były w miarę ciekawe lektury, ale w gimnazjum już nie za bardzo. Podobały mi się tylko "Kamienie na szaniec". Gdyby tylko więcej takich książek... Osobiście nie widzę sensu w czytaniu całych "Krzyżaków" (Nie dotrwałam nawet do połowy). Może i można dowiedzieć się więcej o czasach średniowiecznych, ale wątpię czy mi się to kiedyś przyda. To tylko męczenie biednych uczniów.


8. Ile jesteś w stanie wydać miesięcznie na książki lub inne hobby czy zainteresowania?

To zależy. nie jestem w stanie określić ile dokładnie wydaję na miesiąc.

9. Czy korzystasz z portali społecznościowych?

Oczywiście. Korzystam głownie z Facebooka, bo jest bardzo przydatny w kontaktach z innymi i nie tylko. 

10. Czy czytałaś "Romeo i Julię"? Jeśli tak, co sądzisz o tym dramacie?
Oczywiście, że czytałam. Pierwsze wrażenie było pozytywne, ale jak potem tak dłużej pomyśli się nad treścią, to książka traci swoje blaski. Ale tragiczna miłość do mnie przemawia i uważam, że nie jest taka zła. 

11. Książka lub seria, która według ciebie zasługuje na swoją popularność?
Pierwsze co mi przyszło do głowy, to seria Olimpijscy herosi Ricka Riordana, a zaraz potem pomyślałam o Igrzyskach Śmierci Suzanne Collins. Myślę, że obie zasługują na swoją popularność. Pierwsza za genialny styl pisania i mitologię połączoną z dużą dawką humoru, a druga za historię, która poruszyła mnie do głębi. Cieszę się, że obie są popularne i mam nadzieję, że jeszcze więcej osób będzie chciało je przeczytać, a zwłaszcza Olimpijskich herosów, gdyż są trochę mniej popularne :) 


Nominuję:
Pauline Rain
Joanna Adamczyk
Lost in dreams
Lilianna M. Scott

Oczywiście każdy, kto chce wykonać ten TAG niech czuje się przeze mnie nominowany :) 

6 komentarzy :

 1. No niezłe odpowiedzi ;) Powodzenia ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja z Facebooka coraz rzadziej korzystam, wkurza mnie powoli ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Również uważam, że zima to najlepsza pora na czytanie. Ciepłe kapcie, herbata, koc i dobra książka to mój najczęstszy zestaw na tę porę ;) Telewizor również mnie rozprasza i nie wyobrażam sobie czytania, gdy jest włączony.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki za udział w TAG-u
  Pozdrawiam
  razemzksiazka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja również nie przepadam za audiobookami - zazwyczaj nie potrafię się skupić na tym, co się do mnie mówi i szybko odpływam myślami, a poza tym nie lubię, kiedy czytający moduluje głos. Ale za to potrafię jednocześnie czytać i oglądać tv ^^

  OdpowiedzUsuń
 6. Wielkie dzięki za nominacje :)
  Spóźnione, ale ostatnio coś się nie mogę dogadać z czasem. :/
  Jeszcze raz wielkie dzięki i już niedługo zrobię ten tag u siebie :)

  OdpowiedzUsuń


Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka