niedziela, 5 lipca 2015

The Shadowhunter TAG

Dzisiaj mam dla was TAG, do którego nominowała mnie Patrycja Grzybek za co jej bardzo dziękuję, bo uwielbiam takie  książkowe zabawy. W tym poście nie ma żadnych spojlerów, więc osoby, które nie czytały którejś z książek o Nocnych Łowcach mogą być spokojne. A jednocześnie zachęcam do czytania, bo to naprawdę dobre książki, zwłaszcza trylogia Diabelskie maszynyNie przedłużam już, przejdźmy do pytań: 

1. Tworzenie runów jak Clary czy zmiennokształtność Tessy? 
Oba talenty są interesujące, ale jakoś bardziej ciągnie mnie do tworzenia run, jak to potrafiła Clary. Po prostu wydaje mi się, że to daje więcej możliwości. I mogłabym stworzyć jakąś ciekawą runę, która np. taką, która sprawiłaby, że nie byłoby słabych książek. 

2. Życie w "ruchomym domu" Sebastiana czy w Instytucie ? 
Oczywiście, że Instytut. Nie chcę mieć nic wspólnego z Sebastianem i dlatego nie wybiorę "ruchomego domu", chociaż jest bardzo kuszący. Ale i tak lepiej czułabym się w Instytucie (najlepiej w tym londyńskim), bo przecież to drugi dom Nocnych Łowców zaraz po Idrisie.

3. Wykorzystanie Jace'a czy Willa jako nagiego modela do narysowania? 
Cóż za pytanie... Wybór arcytrudny. Oboje błyskotliwi, przystojni, po prostu cudowni! Ale jednak Will bardziej u mnie punktuje. Za wielką miłość do literatury i cytowanie fragmentów książek. Ten chłopak to ideał we wszystkim. Do pozowania też z pewnością się nada.

4. Wziąć ślub z Willem czy Jemem ? 
Oczywiście, że Will. Kocham go całym sercem już od pierwszej chwili, w której go spotkałam. Jem nie jest zły, ale po Mechanicznym księciu byłam na niego nieco zła. A do Willa zawsze czułam większą sympatię. Bo jak nie można wziąć ślubu z chłopakiem, który uwielbia książki? Życiowa szansa, której nie zmarnuję! 

5. Mieć Churcha czy Prezesa Miau? 
Wybieram Churcha. A to dlatego, że zastanawiałam się, jak on mógł żyć aż tyle lat i pojawić się w obu seriach. Może umknęło mi wyjaśnienie, sama nie wiem. To pytanie wciąż mnie nurtuje, przecież odstęp pomiędzy tymi książkami to ponad sto lat. 

6. Żeby Jace zagrał dla ciebie na pianinie czy Jem zagrał na skrzypcach? 
Wybieram Jema i jego skrzypce. Z tym kojarzy mi się pewna smutna scena, która na dobre utknęła mi w pamięci. A poza tym jestem ciekawa, co zagrałby specjalnie dla mnie. 

7. Być częścią rodziny Morgenstern czy Herondale?
Nie ma mowy, żebym wybrała inną rodzinę, niż Herondale. Will, Jace... Kto nie chciałby mieć z nimi czegoś wspólnego? A Morgersternów nie chcę znać. Sebastian, Valentine... To jakaś patologia. 

8. Być częścią rodziny Lightwood czy Carstairs ?
Wolałabym raczej dołączyć do Carstairsów. Nie mówię, że nie lubię Lightwoodów, ale bardziej ciągnie mnie do Jema, małej Emmy... Historia ich rodu jest dla mnie ciekawsza i bardziej różnorodna. 

9. Mieć rude włosy i zielone oczy czy białe włosy i czarne oczy?
Nigdy nie chciałabym mieć czarnych oczy, bo kojarzą mi się z demonami. Rude też mi niezbyt pasują. To wszystko przez pewną rudą elfkę z filmowego Hobbita! Jednak ten wariant jest już lepszy. 

10. Być przyjaciółką Tessy czy Clary ? 
Jak dla mnie Tessa. Bratnia dusza, jeśli chodzi o miłość do książek (i Willa też, a co tam!) Z nią ciągle mogłabym gadać o literaturze, wymieniać się książkami i opiniami o nich. Stworzyłybyśmy mały raj dla zapalonych książkoholików. 
_________________

Jak widać ten TAG zdominowały Diabelskie maszyny. Ale według mnie są o wiele lepsze od Darów Anioła. Will, Jem i Tessa  zawsze będą bliżsi mojemu sercu. W każdym razie zachęcam każdego, kto zna książki Cassandry Clare do wykonania tego TAGu. A jak ktoś nie czytał, to zachęcam do zapoznania się ze światem Nocnych Łowców. 

10 komentarzy :

 1. Dary aniołów ciągle przede mną. ^_^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zachęcam do jak najszybszego przeczytania :)

   Usuń
 2. Za "Dary Aniołów" to zabieram się już od bardzo dawna i nie mogę się jakoś za nie zabrać ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zachęcam! Bardzo dobra seria :)

   Usuń
 3. Ja dopiero niedawno zaczęłam swoją przygodę z Darami i na razie przeczytałam tylko pierwszą część ale zdecydowanie sięgnę po kolejne.
  Bardzo fajny tag ;)
  http://alejaczytelnika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolejne są równie dobre. Może wyliczając "Miasto zagubionych dusz", które wydawało mi się nieco słabsze. :)

   Usuń
 4. jak tylko dokończę całą serię Darów, to na pewno zrobię ten Tag u siebie :)

  http://dobraksiazka1.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę nadrobić Diabelskie maszyny, ale do Darów Anioła jakoś mnie nie ciągnie. :c

  http://antosia-czyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń


Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka