piątek, 17 lipca 2015

Książki to ZUO

UWAGA: Tego posta nie należy brać dosłownie. To tylko żart.

Podobno aż 60% Polaków w ciągu roku nie tknęło ani jednej książki. Jak widać, chroni ich otoczka z głupoty. Bo nie ma czasu, bo czytanie ogłupia... Książki powinny zostać zakazane! I to jak najszybciej! Jest wiele powodów dlaczego nie warto czytać. A oto kilka z nich: 

KSIĄŻKI KRADNĄ CI ŻYCIE

Który mól książkowy chociaż raz nie zrezygnował ze spotkania ze znajomymi, czy rodziną, na rzecz czytania jakiejś powieści? Chyba nie ma takiej osoby. Bo książka była ważniejsza. Tak bardzo kusiła, że po prostu nie było się w stanie z niej zrezygnować. Lepiej zostać w domowym zaciszu i wejść do tego niesamowitego fikcyjnego świata. A to właśnie przykład odseparowania od świata. Jest to bardzo niebezpieczne zjawisko. Więc lepiej wyrzucić książkę przez okno i ten czas przeznaczyć na spotkania, pisanie ze znajomymi na Facebooku. Trzeba też tradycyjnie powysyłać im zaczepki, czy skomentować ich zdjęcia... Ach, to się nazywa prawdziwe życie!

PROWADZĄ DO UZALEŻNIEŃ I WIELU GROŹNYCH CHORÓB

Zaczyna się niewinnie. Najpierw kilka książek z biblioteki. Z każdą kolejną ma się coraz mniejszą ochotę na zwracanie ich z powrotem. W rezultacie zaczyna się kupowanie. Jedna, dwie, trzy... W końcu traci się rachubę czasu. Na czytanie poświęca się każdą wolną chwilę, nawet zarywa noc. A przecież miał być tylko jeden rozdział... Do tego dochodzi też dziwny zwyczaj wąchania książek i zachwycania się ich zapachem. Tak, drogi Czytelniku to już uzależnienie, które może powoli przerodzić się w zabójczą chorobę zwaną książkoholizmem. Jeżeli zaobserwowałeś u siebie chociaż część z tych objawów, powinieneś jak najszybciej zamówić sobie wizytę u psychiatry.

Brak leczenia może doprowadzić do niewyspania, depresji, kaca książkowego, ślepoty, a nawet śmierci na zawał, gdy twój ukochany bohater umiera pod koniec książki. Niektóre fangirls albo fanboys wyznają zasadę: Jeśli ty umrzesz, ja też umrę. A to z kolei sprowadza się do większej liczby samobójstw... Dlatego też powiedzmy STOP czytaniu, by uchronić się od stopniowego zabijania społeczeństwa! Nie wolno tego ignorować!

MARNUJĄ TWÓJ CZAS

Masz tyle czasu... Nie możesz przecież wykorzystać go na takie głupoty, jak czytanie książki! Bo kto oglądnie te wszystkie śmieszne filmiki na Youtube, niekończące się hiszpańskie telenowele, w których każdy musi być z każdym i to nawet po kilka razy. Kto zaliczy wpatrywanie się w ścianę, plątanie się bez celu po mieście ze znajomymi? To obowiązek. Nieodłączna część życia. Nie warto tracić swojego cennego czasu na czytanie! Książki są złe do szpiku kości. Niepostrzeżenie wkradają się do twojego umysłu i sprawiają, że zapominasz o tym, co naprawdę ważne.

ZABIJASZ LAS = ZABIJASZ NAS 

Pomyślałeś kiedyś, drogi Czytelniku, o tych wszystkich lasach, które są ścinane? To właśnie z drzew jest produkowany papier na książki, które potem tak bezwstydnie wąchasz! Powinieneś zaprzestać takiego postępowania, bo to niezgodne z prawem. Książki nie są nam tak bardzo potrzebne do życia, jak np. Facebook. On przecież nie jest produkowany z papieru, więc nie zagraża nikomu. Jak śmiesz przyczyniać się do niszczenia tej zieleni, która jest nam wszystkim niezbędna do przetrwania. To właśnie drzewa przyczyniają się do powstawania tlenu, bez którego nikt nie byłby w stanie żyć. Czy chcesz nas wszystkich zabić? 

_____________

Jak widać, książki są bardzo niebezpieczne i powinniśmy jak najszybciej usunąć je z życia. Chwała tym, którzy nie tkną ich nawet kijem! Oni przynajmniej dbają o przyszłe pokolenia. Lepiej pogrążyć świat w głupocie, niż zachorować na książkoholizm i przyczynić się do wyginięcia ludzkości!

* W tytule specjalnie napisałam zuo zamiast zło.  ☺

19 komentarzy :

 1. Ostatni punkt (na szczęście) jest nieprawdziwy. Papieru nie robi się wycinając drzewa. Z małych drzew robi się choinki, z dużych i prostych: luksusowe meble i okleinę na te nie luksusowe. Z drzew krzywych: opał i wióry (z wiór robi się płytę pilśniową, a z tej mniej luksusowe meble).

  Papier robi się natomiast z gałęzi pozostałych po cieciach pielęgnacyjnych. Cięcia pielęgnacyjne robi się po to, żeby pomóc chorym drzewom.

  Tak więc czytając książki sprawiasz, że drzewa są zdrowe i ładne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście wszystko w tym poście jest nieprawdziwe, bo napisałam to jako żart :)
   Ale szczerze powiedziawszy, to nie wiedziałam, że papier robi się z gałązek :)

   Usuń
 2. A może w wyrazie youtube zastąpić maleńkie y WIELGACHNYM Y?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, przepraszam. Literówka się wkradła. Dziękuję za zwrócenie uwagi :)

   Usuń
 3. Uśmiałam się jak nigdy. Super post :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Już się spotkałam wcześniej z podobnie przewrotnym postem, nawet dawno temu, cóż, ale czytało się nieźle :x

  http://leonzabookowiec.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Post taki prawdziwy :D Świetny pomysł.
  Pozdrawiam,
  isareadsbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Jej, teraz to będę miała depresję. Właśnie uświadomiłaś mi, jak bardzo cierpię czytając. :(
  A poważnie - sympatyczny post. Ciekawa jestem, co naprawdę kieruje nieczytającymi.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajny post, ciekawy pomysł ;)
  http://alejaczytelnika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkie Mole Książkowe to paskudne i Zue Robaki :/

  OdpowiedzUsuń
 9. Przeraziłaś mnie tym tytułem xD

  melomol.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny post!
  I masz racje po co czytać, skoro można całymi dniami siedzieć na fejsie i się uzależniać i śledzić, co robi twojej koleżanki pies cioci siostry ojca brat XD

  OdpowiedzUsuń
 11. Chciałabym Cię poinformować, iż zostałaś nominowana do ALBO ALBO TAGu na moim blogu :) Wszystko jest tutaj: http://olabylexi.blogspot.com/2015/07/nominacja-do-tagu.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za nominację! Z chęcią go wykonam :)

   Usuń
 12. Hahhahahaha trochę zabawny, ale świetny tekst !

  Pozdrawiam:*
  http://klaudiaczytarecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Ekstra post! Zauważyłam u siebie objawy uzależnienia (nie pierwszy zresztą raz) :D Ale po co się tym przejmować? Czytajmy dalej! :D /Claudie

  Pozdrawiam :)
  http://odkawywoleksiazke.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 14. Oj nieźle się uśmiałam XD 😏

  OdpowiedzUsuń


Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka