niedziela, 6 listopada 2016

"She is my heart", czyli English Matters w Nowym Jorku

Czym jest English Matters?
To dwumiesięcznik dla osób uczących się języka angielskiego. Zawiera mnóstwo tematycznych artykułów. Pozwala zapoznać się bliżej z kulturą i nie tylko. Wydawany jest przez Wydawnictwo Colorful Media, specjalizujące się właśnie w magazynach językowych. W jego ofercie znajdują się również czasopisma z zakresu innych języków, takich jak chociażby niemiecki, francuski, czy włoski. Po więcej informacji można zajrzeć na ich stronę: TUTAJ.
English Matters 19/2016 (wydanie specjalne)


She is my heart 
I love New York City 
She's lived and died 
So many times, yeah!*

Miasto, które każdemu nie raz obiło się o uszy. Jest tak charakterystyczne, że nie da się go pomylić z żadnym innym. Tam rozgrywają się akcje, filmów, seriali. Tam mieszka nie jedna gwiazda. Jednym zdaniem to miasto, które nigdy nie śpi. Wiadomo o co chodzi? Oczywiście mam na myśli Nowy Jork. I to właśnie na tym miejscu skupia się wydanie specjalne English Matters.

Na początku wpisu umieściłam fragment piosenki autorstwa Lenny'ego Kravitza, która została omówiona na łamach magazynu. Bardzo spodobał mi się sposób, w jaki to zrobiono. Wprost uwielbiam, gdy pojawiają się takie teksty i słowa zostają rozłożone na czynności pierwsze. Na dodatek idealnie opisuje, ile dla niektórych ludzi znaczy Nowy Jork. To niemal jak wybranka serca! 
Warty uwagi jest także artykuł zawierający kilka ważnych postaci, które urodziły się w tym wielkim mieście, a także garść faktów i mitów o jego mieszkańcach. Mamy tam także malutki powrót do historii – co nieco o początkach istnienia i kluczowych osobach mających ogromny wpływ, na to jak to wszystko powstawało. 

Pojawiło się także mnóstwo ciekawostek, o których nie miałam zielonego pojęcia, przykładowe dialogi podczas poruszania się wybranymi środkami transportu, a także wiele innych rzeczy, które z pewnością zainteresują fana tak zwanego Big Apple (potoczna nazwa Nowego Jorku). 

Jak zwykle nie mogło zabraknąć mini słowniczków pod każdym artykułem, które są wielką pomocą w czytaniu. I myślę, że po tym wszystkim chętnie wybrałabym się do Ameryki, zachęcona pięknymi zdjęciami i różnymi ciekawymi miejscami, które mogłabym tam zwiedzić. Nic tylko pakować się i w drogę na podbój kolejnej ogromnej społeczności!

Za wydanie specjalnie magazynu dziękuję Wydawnictwu Colorfil Media
_______
*Lenny Kravitz New York City

2 komentarze :

  1. Ten numer w szczególności przykuł moją uwagę, jest świetny! :)

    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń


Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka