poniedziałek, 30 listopada 2015

Co nowego w księgarniach w grudniu?

Strasznie zaniedbałam w tym miesiącu blogowanie. Niewiele udzielałam się zarówno tutaj, jak na Instagramie, czy waszych blogach. Szkoła pożarła mi większość czasu, książek też wiele nie przeczytałam... Ale wracam z nowymi siłami i zapowiedziami na grudzień! O dziwo, jeśli chodzi wydawanie książek, ten miesiąc zapowiada się dość ubogo. Nie znalazłam wielu interesujących pozycji, ale to lepsze niż nic. 

Greccy herosi według Percy’ego Jacksona – Rick Riordan

Data wydania: 2 grudnia 2015
Wydawnictwo: Galeria Książki

Kto uciął głowę Meduzie? Kogo wychowała niedźwiedzica? Kto ujarzmił Pegaza? Wie to doskonale każdy heros, a Percy Jackson opowie wam o bohaterskich czynach Perseusza, Atalanty, Bellerofonta i wielu innych greckich bohaterów.

Ten zbiór opowieści w zabawnym, swobodnym stylu, do jakiego Percy przyzwyczaił już czytelników (Sam miałem swego czasu złe doświadczenia, ale herosi, o których wam opowiem, to oldskulowe przykłady totalnego pecha. Dzielnie schrzanili wszystko, czego nikt przed nimi nie zdołał schrzanić…), z dynamicznymi ilustracjami Johna Rocco, doskonale uzupełni kolekcję każdego fana twórczości Ricka Riordana – oraz każdego, kto potrzebuje herosa.

Szykujcie zatem płonące włócznie. Zakładajcie lwie skóry. Polerujcie tarcze i nie zapomnijcie włożyć strzał do kołczanu. Cofamy się w czasie o cztery tysiące lat, żeby ścinać głowy potworom, ratować królestwa, wpakować paru bogom strzały w tyłek, najechać na Królestwo Podziemi i okradać złych ludzi. A następnie, w ramach deseru, ginąć tragicznie i w męczarniach. Gotowi? Doskonale. Do dzieła!

Wprost kocham Percy'ego Jacksona. Jego humor, jego sposób postrzegania świata. Jestem bardzo ciekawa tego, jak opisał herosów znanych z greckiej mitologii. Będę musiała ją  kiedyś przeczytać. Nie są to może jego przygody, ale jest w niej część Percy'ego. A tak bardzo chce do niego wrócić...

Królowa i Faworytka – Kiera Cass

Data wydania: 2 grudnia 2015
Wydawnictwo: Jaguar

Dwa opowiadania, osadzone w urzekającym świecie Rywalek, niezwykle popularnej powieści Kiery Cass, która zajęła pierwsze miejsce na liście bestsellerów New York Times, są teraz po pierwszy dostępne w druku!

Królowa i Faworytka ukazują nieznane wydarzenia z życia dwóch ulubionych przez czytelniczki bohaterek Rywalek. Zanim zaczęła się opowieść o Americe Singer, inna dziewczyna przyjechała do pałacu, by rywalizować o rękę innego księcia. W Królowej możemy śledzić losy przyszłej matki księcia Maxona, Amberly, podczas Eliminacji, dzięki którym została ukochaną przez wszystkich królową. Marlee Tames przybyła do pałacu, by zdobyć serce księcia Maxona – ale jej własne serce miało inne plany. Faworytka pokazuje sceny ze wspólnego życia Marlee i Cartera, od pamiętnej nocy, gdy ich sekret wyszedł na jaw, aż po wydarzenia z finału Jedynej.

Kolejny grudniowy dodatek do serii. Polubiłam Rywalki za ten bajeczny świat połączony z dystopią. Aktualnie czekam na ostatni tom serii, ale jeśli będę miała okazje, to z pewnością przeczytam te opowiadania. Mam nadzieję, że wkrótce pojawi się w pobliskiej bibliotece. 

Drżenie – Maggie Stiefvater

Data wydania:  2 grudnia 2015
Wydawnictwo: YA!

Chłód. Grace od lat obserwuje wilki w lesie za domem. Złotooki wilk uważnie jej się przypatruje. Grace wydaje się, że dobrze go zna, ale nie ma pojęcia dlaczego.

Ciepło. Sam ma dwa życia. Zimą jest wilkiem i z ukrycia opiekuje się ukochaną dziewczyną. Latem, jako człowiek, nigdy nie odważył się na rozmowę z Grace. Aż do teraz…

Drżenie. Dla Grace i Sama miłość zawsze była czymś odległym. Jednak gdy się ją spotka, nie można przed nią uciec. Sam musi walczyć, by pozostać człowiekiem. Grace musi walczyć, by mu w tym pomóc. Nawet jeśli oznacza to rozdrapywanie ran z przeszłości, niepewną teraźniejszość i przyszłość, która wydaje się niemożliwa. Jeśli podobał wam się Zmierzch, pokochacie Drżenie!

Wydawnictwo postanowiło wznowić dawno wydaną serię w nowych okładkach. Ta podoba mi się o wiele bardziej od poprzedniej. jest po prostu śliczna. I bardzo klimatyczna. Czytałam całą trylogię bardzo dawno temu. Podobała mi się, ale jakoś ogromnego wrażenia na mnie  nie zrobiła. 

A Wy na jakie książki czekacie w grudniu? Upatrzyliście sobie jakieś ciekawe pozycje na święta? 

14 komentarzy :

 1. Ja z nowości nie upatrzyłam nic sobie. Mam spore zaległości z książkami więc na razie się skupiam na tym aby to nadrobić wszystko :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Żadna z grudniowych premier mnie nie zaciekawiła. Mój portfel w końcu nieco odetchnie ;)

  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam na "Królową i faworytkę" <3 Uwielbiam mamę Maxona i jestem ciekawa, jak przebiegały jej eliminację :)
  Dodatkowo, książka ma zawierać dodatki z HEA <3
  Jestem również ciekawa "Drżenia" bo o autorce słyszałam wiele dobrego :3
  Pozdrawiam serdecznie!
  In Bookland

  OdpowiedzUsuń
 4. W grudniu na nic nie czeka, ale wymienione pozycje zapowiadają się ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 5. Z tych premier nic szczególnie mnie nie kusi. W styczniu pewnie będzie inaczej. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zbieramy siły na nowy rok ☺ wtedy ilość premier nas przerazi ☺

  OdpowiedzUsuń
 7. W tym miesiącu faktycznie nie ma zbyt wielu ciekawych premier, dlatego nie udało mi się upolować nic dla siebie. Muszę czekać na styczeń :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Najbardziej zainteresowało mnie "Drżenie", ale nie wiem, czy się na nie zdecyduję.

  OdpowiedzUsuń
 9. Już jutro ruszam do księgarni po 'Królową i Faworytke' :D
  Nie mogę się doczekać!

  OdpowiedzUsuń
 10. Z nowości jakoś nic mnie nie zainteresowało, ale za to życzyłabym sobie od Mikołaja dostać kilka perełek :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Grudzień zawodzi, ale może i dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 12. W grudniu upatrzyłam sobie zbiorcze wydanie w boxie "Chłopców" Ćwieka :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Mam już Greckich Herosów i gorąco polecam.

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie podoba mi się ta okładka Drżenia. :| Nie czytałam tej książki, ale okładka wydania I o wiele ładniejsza. :P
  Królowa i faworytka - muszę zdobyć! ;o

  OdpowiedzUsuń


Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka