czwartek, 27 sierpnia 2015

Co nowego w księgarniach we wrześniu?

Tegoroczne wakacje już praktycznie za nami, pozostało już tylko kilka dni. A jak najlepiej je wykorzystać? Oczywiście przy książce! Ale skoro miesiąc pomału się kończy, to przygotowałam zapowiedzi na wrzesień, a w nich książki, które chociaż trochę mogą umilić powrót do szkoły.

Angelfall. Penryn i kres dni – Susan Ee

Data wydania: 2 września 
Wydawnictwo: Filia

Spektakularny finał bestsellerowej trylogii Susan Ee. Po brawurowej ucieczce z gniazda aniołów Penryn i Raffe muszą się ukrywać. Oboje za wszelką cenę chcą znaleźć lekarza, który potrafiłby odwrócić wynaturzone efekty operacji przeprowadzonych przez anioły na Raffem i siostrze Penryn. Ledwie zaczynają szukać wyjścia z sytuacji, Penryn odkrywa zaskakujący sekret z przeszłości Raffego, budząc jednocześnie mroczne, zagrażające wszystkim bohaterom siły.

Anioły sprowadzają do świata ludzi apokaliptyczne bestie. Obie strony szykują się do wojny, zawierając nietypowe sojusze i modyfikując strategie. Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia? Raffe i Penryn zostają zmuszeni do opowiedzenia się po którejś ze stron. Stają przed wyborem: dołączyć do przedstawicieli swoich gatunków albo trzymać się razem.

Wreszcie doczekałam się trzeciej części Angelfall! Jestem bardzo ciekawa, jak autorka postanowiła zakończyć trylogię. I po prostu muszę poznać dalsze losy Penryn i Raffe'go. Mam nadzieję, że ta książka będzie równie dobra, jak pozostałe z cyklu. Can't wait! 

Restart – Amy Tintera

Data wydania: 23 września 
Wydawnictwo: MAG

Przed pięciu laty Wren Connolly została postrzelona trzykrotnie w klatkę piersiową. Po 178 minutach powróciła. Jako restart – silniejsza, szybsza, posiadająca możliwość samoleczenia i niemal pozbawiona emocji. Im dłużej Restart pozostaje martwy, tym mniej z człowieka w nim zostaje po powrocie. Wren 178 jest najbardziej martwym Restartem w Republice Teksasu. Ma siedemnaście lat i służy jako żołnierz Korporacji Odnowy i Rozwoju Populacji.

Ulubioną stroną pracy Wren jest trenowanie nowych restartów, ale jej ostatni nowicjusz okazuje się najgorszym, z jakim kiedykolwiek miała do czynienia. Callum Reyes 22 jest praktycznie człowiekiem. Ma za słaby refleks, zadaje dużo pytań, a uśmiech stale obecny na twarzy chłopaka doprowadza Wren do szaleństwa. Jednak jest w nim coś, czego nie powinna zignorować. Kiedy Callum odmawia wykonania rozkazu, Wren dostaje ostatnią szansę na utrzymanie go w ryzach – inaczej będzie musiała go zlikwidować…

Ta powieść zaintrygowała mnie już od chwili, gdy po raz pierwszy przeczytałam jej opis. Cóż, zapowiada się bardzo ciekawie i chętnie ją przeczytam. 

Dziedzictwo ognia – Sarah J. Maas

Data wydania: 23 września 
Wydawnictwo: Uroboros

Celaena Sardothien przeżyła już wiele – brutalne szkolenia, niewolę, turniej o pozycję Królewskiej Obrończyni… Tym razem jednak przyjdzie się jej zmierzyć z własnymi demonami, z ciężarem jej dziedzictwa. Aby uzyskać informacje – kluczowe w wojnie z okrutnym królem Adarlanu – musi nauczyć się panować nad ogniem, który nosi w sobie. Podczas gdy codziennie ćwiczy pod czujnym okiem nieśmiertelnego Rowana, król wciela w życie kolejne z jego mrocznych planów. Jednak i na dworze władcy zawiązują się sojusze, mające na celu zakończenie jego panowania i przywrócenie magii na kontynencie.

Celaena, nieświadoma tego, co się dzieje w Rifthold, ma jeden cel – dostać się do legendarnego Doranelle, którym rządzi Maeve, i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Jak jej władca zdołał usunąć magię? Co zrobić, by ją przywrócić? Jednak opanowanie jej mocy to niejedyna rzecz, z którą będzie musiała się przedtem zmierzyć – król Adarlanu już o to zadbał. Czy dziewczynie uda się wyjść cało z koszmaru, jaki zgotował jej władca pozbawionego magii kontynentu? Co jeszcze planuje król? I jaki los czeka rebeliantów?

Nie czytałam jeszcze żadnej części Szklanego tronu, ale jest tak wychwalany w blogosferze, że sama muszę się przekonać, czy rzeczywiście jest taki dobry, jak o nim piszą. I chcę wyrobić się jeszcze przed premierą trzeciej części. 

Ender – Lissa Price

Data wydania: 9 września 
Wydawca: Albatros

Los Angeles po wojnie bakteriologicznej, którą przeżyli dzięki szczepieniom jedynie Enderzy, ludzie w wieku od kilkudziesięciu do nawet dwustu lat, oraz Starterzy, czyli dzieci i młodzież. Dla Midlerów, czyli średniej generacji, bardziej odpornej, zabrakło szczepionki.

Callie, dawniej bezdomna, mieszka teraz z Tylerem i Michaelem w okazałej rezydencji zapisanej jej przez bogatą renterkę Helenę. Pomimo zburzenia i zdelegalizowania przez rząd banku ciał, nosiciele chipów, w tym Callie, są tropieni i porywani przez nieznanych prześladowców, zainteresowanych dokonywaniem na nich eksperymentów. Callie długo unika uprowadzenia, w końcu jednak i ona zostaje uwięziona przez rządowego agenta, który poddaje ją i jej przyjaciela brutalnym testom. Po wydostaniu się z więzienia jadą na pustynię, do nowej siedziby Brockmana. Callie ma nadzieję odnaleźć tam swojego ojca i uwięzionych przyjaciół. Zdemaskowanie Brockmana okazuje się trudniejsze niż się spodziewała…

Czytałam poprzednią część i cudów nie było,  ale zakończenie skutecznie zachęciło mnie do poznania dalszych losów Callie.  Mam nadzieję, że kontynuacja będzie o wiele lepsza. 

Buntownik – Julie Kagawa

Data wydania: 9 września
Wydawnictwo: Mira

Samotnie upadną, razem powstaną. Od wieków członkowie Zakonu Świętego Jerzego polowali na smoki. Ukrywając się pod ludzką postacią, smoki przetrwały. Stworzyły Talon, potężną organizację, w której każdy smok ma wyznaczone miejsce i służy wspólnej sprawie. Z czasem stały się silne i przebiegłe, gotowe przejąć władzę nad światem. Ale są wśród nich buntownicy, którzy pragną żyć w zgodzie z ludźmi. Należy do nich Ember. Dotąd posłuszna organizacji, opuszcza Talon, by wspierać przywódcę buntu, Rileya. Najpierw jednak chce spłacić dług wdzięczności wobec Garreta, żołnierza Zakonu, który uratował jej życie. 

Ember i Riley uwalniają Garreta z celi śmierci i uciekają do Las Vegas, by wśród tłumu turystów ukryć się przed pogonią. Ale potężni wrogowie nie dają za wygraną. To tylko kwestia czasu, kto dopadnie ich pierwszy – agenci Talonu czy żołnierze Zakonu Świętego Jerzego.

Czytałam Talon spodobał mi się, dlatego też jestem ciekawa dalszych losów Ember. Autorka miała świetny pomysł na książkę – umieściła smoki w ludzkiej skórze. Mam nadzieję, że się nie zawiodę na tej książce.
Klejnot – Amy Ewing

Data wydania: wrzesień 
Wydawnictwo: Jaguar

Klejnot to bogactwo. Klejnot to piękno. Klejnot to arystokracja. Jednak dla dziewcząt takich jak Violet Klejnot oznacza coś innego – niewolę. Violet jest surogatką, a jej przeznaczeniem jest urodzić dziecko jednej z arystokratek, dla szlachty bowiem tylko jedna rzecz jest ważniejsza od reputacji – posiadanie dziedzica.

Wychowana w najbiedniejszym kręgu Samotnego Miasta, Violet została odebrana rodzinie i umieszczona w jednym z Magazynów, gdzie odebrała należyte wykształcenie i została przygotowana do nowej roli. A przynajmniej tak się wszystkim wydawało. Kupiona na Aukcji przez Diuszesę Jeziora, Violet trafia do pięknego pałacu i bardzo szybko przekonuje się, że za olśniewającą fasadą ukrywa się świat dalece bardziej okrutny, niż mogłaby przypuszczać. Pozbawiona praw, odziana w piękne suknie dziewczyna jest tylko zabawką w rękach okrutnej szlachcianki, która nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć swój cel. Violet nie chce rodzić cudzego dziecka, ale w Klejnocie za nieposłuszeństwo grozi śmierć...

Okładka tej książki jest prześliczna! Ale zaintrygował mnie także opis. Co prawda, mam lekki skojarzenia z Rywalkami, ale lubię tę serię, więc mam nadzieję, że Klejnot będzie równie dobry.

Gregor i przepowiednia zagłady – Suzanne Collins

Data premiery: 23 września 
Wydawnictwo: IUVI

Od chwili gdy Gregor przypadkiem trafił do niezwykłej krainy pod Nowym Jorkiem, minęło kilka miesięcy. Chłopiec poprzysiągł sobie, że nigdy tam nie wróci. Kiedy Podziemni potrzebują pomocy – w związku z kolejną przepowiednią, tym razem o złowieszczym białym szczurze imieniem Mortifer – zdają sobie sprawę, że jedynym sposobem, by sprowadzić Gregora pod ziemię i zapobiec nieszczęściu, jest… porwanie Botki.

Gregor podejmuje wyzwanie i wraz z nietoperzem Aresem oraz nieposkromioną księżniczką Luksą wyrusza na poszukiwanie morderczego szczura Mortifera. Znajdzie się w sytuacjach, gdy zagrożone będzie to, co dla niego najdroższe, i stanie przed decyzjami o życiu i śmierci, od których będzie zależał los Podziemia.

Wprawdzie nie czytałam jeszcze pierwszej części, ale grzecznie czeka sobie na półce. Kocham jej trylogię Igrzyska Śmierci i jestem ciekawa także tej serii. Trzeba przeczytać! 


W sieci umysłów – James Dashner

Data wydania: 30 września 
Wydawnictwo: Albatros

Aby schwytać hakera, potrzebujesz hakera.
W sieci umysłów rozpoczyna serię Mortality Doctrine, której akcja dzieje się w świecie hiperrozwiniętej technologii, cyberterrorystów i gier tak doskonałych, że przerastają najdziksze marzenia… albo najgorsze koszmary.

Michael jest graczem. I – jak większość graczy – więcej czasu niż w realnym świecie spędza w wirtualnej rzeczywistości VirtNet. Do VirtNetu można wejść i umysłem, i ciałem, a jeśli jesteś hakerem, czeka cię jeszcze więcej zabawy. Bo przecież najfajniej jest łamać zasady, prawda?
Ale pewne reguły powstały nie bez powodu… Kiedy jeden z hakerów zaczyna seryjnie mordować, rząd wie, że aby go schwytać, potrzebny będzie równie dobry haker. I to właśnie Michael wygląda na osobę, która może włamać się do najbardziej skomplikowanego systemu na świecie. Jeśli zgodzi się podjąć tej misji, będzie musiał wejść do VirtNetu nigdy nieodkrytymi ścieżkami. I uważać, aby nie stracić z oczu bardzo cienkiej granicy między grą a rzeczywistością…

Czytałam Więźnia labiryntu i bardzo mi się spodobał. Jestem także ciekawa tej książki autora. A szczególnie, że to fantastyka, a ja uwielbiam ten gatunek. 

Plaga samobójców – Suzanne Young

Data wydania: 23 września 
Wydawnictwo: Feeria Young

Nastolatki masowo popełniają samobójstwa. W niektórych szkołach władze wprowadzają więc pilotażowy program przeciwdziałania tej epidemii. Wszelkie objawy depresji są skrupulatnie notowane, a ci, którzy się załamują, są poddawani leczeniu w odizolowanych klinikach. Leczenie wydaje się skuteczne, ale każdy, kto brał udział w programie, wraca do zwykłego życia kompletnie pozbawiony wspomnień. Rodzice Sloane stracili już jedno dziecko i są gotowi na wszystko, by tylko ją uratować. Dziewczyna tłumi więc swoje prawdziwe uczucia. Jedyną osobą, przy której czuje się swobodnie, jest James, jej chłopak. Obiecał jej, że ich dwojgu nic się nie stanie, a Sloane jest pewna, że ich miłość przetrwa wszystko. Lecz z tygodnia na tydzień oboje stają się coraz słabsi. Coraz trudniej im zachowywać twarz, bo dopada ich depresja. A później Program.
Mroczna, dystopijna powieść z romansem w tle.

Jestem bardzo zaintrygowana tą pozycja. Jak dotąd czytałam tylko jedną książkę skupioną głównie na samobójcach (All the bright places) i spodobała mi się ta tematyka. A na dodatek Plaga samobójców to dystopia, czyli jeden z moich ulubionych gatunków. Będę musiała ją kiedyś przeczytać.

Byłam tu – Gayle Forman

Data wydania: 23 września 
Wydawnictwo: Bukowy Las

Najnowsza powieść autorki bestsellerów Zostań, jeśli kochasz i Wróć, jeśli pamiętasz.

Ta przejmująca do głębi powieść jest historią Cody Reynolds, zmagającej się z samobójstwem najlepszej przyjaciółki. Poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: „Czemu Meg odebrała sobie życie?” rzuci Cody w wir podróży tropem przyjaciółki, która z zapyziałego miasteczka wyjechała na prestiżowe studia, ale też do granic samopoznania i na spotkanie z wielkim niebezpieczeństwem. Bohaterka będzie zmuszona zakwestionować wszystko, co dotąd uważała za pewnik. Nie tylko swoją relację z wspaniałą, charyzmatyczną Meg – ale i znaczenie takich pojęć, jak życie, miłość, śmierć i przebaczenie.

Gayle Forman w najwyższej formie znów pisze o najistotniejszych życiowych problemach ­– nie tylko młodych ludzi.

Kolejna książka o samobójcach. Jak już wspominałam wcześniej, zainteresował mnie ten temat i chętnie kiedyś po nią sięgnę. 

Ten jeden rok – Gayle Forman

Data wydania: 9 września 
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Kolejna książka bestsellerowej autorki Zostań, jeśli kochasz i Wróć, jeśli pamiętasz.

Willem stracił kontrolę nad swoim życiem. Boleśnie zraniony śmiercią ojca obawia się kolejnej miłości i kolejnej (być może) straty. Nie potrafi jednak zapomnieć dnia spędzonego w Paryżu z pewną niezwykłą dziewczyną. Czuje, że musi ją odnaleźć, chociaż nie zna nawet jej prawdziwego imienia. Mimo to będzie próbował. W najbliższym roku czeka go kilka ważnych decyzji. Czy zaryzykuje? Czy otrzyma dar od losu i spotka ponownie Allyson?

Ten jeden rok to kontynuacja książki „Ten jeden dzień”. Romantyczna i wciągająca opowieść o miłości, podróży i zbiegach okoliczności, które zmieniają całe życie.

Nie czytałam jeszcze poprzedniej części, a tu już wychodzi kolejna. Będę musiała to nadrobić, bo jak dotąd czytałam tylko jedną książkę Gayle Forman, a jestem ciekawa jej twórczości. 

A Wy na jakie książki czekacie we wrześniu? 

54 komentarze :

 1. No proszę, sądziłam, że nie ukaże się nic ciekawego, ale książka o pladze samobójstw wydaje się intrygująca. Nieźle wyglądają też powieści Gayle Forman (czy ona produkuje je masowo?).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama się nad tym zastanawiam :) Praktycznie w każdym miesiącu wychodzi jej powieść, a w tym aż dwie!

   Usuń
  2. Wydaje mi się, że to przez to, że większość jej powieści jest stosunkowo krótka ;)

   Usuń
  3. Pewnie tak :) Pisanie takich krótkich powieści nie zajmuje aż tyle czasu, co takich ponad 500-stronowych cegiełek :)

   Usuń
 2. "Ten jeden rok" pewnie, jeśli spodoba mi się pierwszy tom, za który niebawem się zabieram ;)
  www.maialis.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta ja dopiero muszę zaopatrzyć się w pierwszy tom :)

   Usuń
 3. Nie... Obiecałam sobie, że w przyszłym miesiącu nie będę kupować żadnych książek, ale coś widzę, że to nie wypali. Tyle ciekawy pozycji ma się pojawić na rynku. Z pewnością zaopatrzę się w "Angelfall. Penryn i kres dni", "Restart" oraz "Byłam tu". Intryguje mnie też opis "Plagi samobójców". No cóż, nici z oszczędzania ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. We wrześniu tyle ciekawych premier, że nie da się nic nie kupić :)

   Usuń
 4. "Angelfall" niestety jeszcze przede mną, aczkolwiek cieszę się, że już cała trylogia została wydana w Polsce - często zdarza się, że wydawnictwo zaprzestaje tłumaczenia serii w połowie i wtedy nie wygląda to za ciekawie...
  Na "Restart" czekam już od dawna, ale boję się przeliczyć. Nie słyszałam nic o tej autorce i nie jestem przekonana, czy ta książka okaże się bestsellerem, czy wręcz przeciwnie. Wiadomo, że powieści, które gdzieśtam zawitały na liście najlepszych, za sprawą gustów/tłumaczenia tutaj może się nie przyjąć...
  Też nie czytałam "Szklanego tronu", ale obiecuję, że nadrobię, tylko pieniędzy na nowe książki brak...
  "Startera" nie czytałam, ale to tylko kwestia czasu, wystarczy, że ktoś odda go do biblioteki, więc już niedługo wypowiem się na jego temat. Zdania są bardzo podzielone, tym bardziej chcę zobaczyć, czy przypadnie mi do gustu, czy nie.
  "Talon" kocham! Dopóki dzisiaj nie przeczytałam, że druga część ma zostać wydana już niedługo, żyłam w kompletnej nieświadomości i teraz tak się cieszę ^*^
  "Rywalek" nie czytałam, ale zaczekam z "Klejnotem", aż zobaczę go gdzieś w księgarni. Nie chcę się zawieść.
  U mnie recenzja "Lek na śmierć" Dashnera, więc jeśli chcesz, możesz zerknąć :)
  A do "Plagi..." mnie jakoś nie ciągnie...
  Sorry za taki długi komentarz, nie mogłam się powstrzymać >.<

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie długie komentarze są najlepsze :)
   W każdym razie ja też obiecuję sobie przeczytać "Szklany tron", ale niestety brak pieniędzy. Będę musiała się zmobilizować i poszukać po bibliotekach, albo znaleźć jakąś promocję :)

   Usuń
 5. Angelfall mam od dawna w planach! Kolejnej części "Szkalnego Tronu" już nie mogę się doczekać i jak tylko wpadnie mi w łapki zacznę czytać <3 <3
  Klejnot *.* Bardzo chcę przeczytać! Zaczyna się szkoła a tyle wydawniczych perełek <3
  Pozdrawiam serdecznie :*
  http://my-life-in-bookland.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetnie, że we wrześniu wyjdzie tyle ciekawych książek. Aż chcę, żeby wakacje się skończyły, by dorwać którąś z tych cudowności :)

   Usuń
 6. We wrześniu nic nadzywczajnego, jedynie "Plaga..." mnie interesuje :)

  Insane z http://przy-goracej-herbacie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też jestem zainteresowana "Plagą...". Zaintrygowała mnie od samego początku :)

   Usuń
 7. Z pewnością sięgnę po nowości Gayle Forman :) Bardzo dobre wrażenie zrobiła na mnie książka „Ten jeden dzień”, dlatego na kontynuację również się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja właśnie muszę nadrobić "Ten jeden dzień" bo mnie bardzo ciekawi :)

   Usuń
 8. O rety, widzę aż 6 książek dla siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To mnie zainteresowało nawet więcej :) Wrzesień będzie bardzo obfitujący w ciekawe premiery :)

   Usuń
 9. "byłam tu" zapowiada się bardzo ciekawie, lecz po "zostań jeśli kochasz" nie wiem czy kupię ;)

  http://secondlife-books.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie "Zostań jeśli kochasz" było średnie, ale mam nadzieję, że inne książki Gayle Forman są lepsze :)

   Usuń
 10. Ogólnie widzę same ciekawe pozycje, ale na jedną to już szczególnie nie mogę się doczekać...
  ANGELFALL!!!!!!!!!!! JA CHCĘ!!!!!! ;D <3 <3

  OdpowiedzUsuń
 11. Restart mnie ciekawi :) Z serią J. Maas planuję zapoznać się do końca roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ja chciałabym wyrobić się jeszcze przed premierą ostatniej części :)

   Usuń
 12. Odpowiedzi
  1. "Restart" zapowiada się naprawdę ciekawie :)

   Usuń
 13. Ja najbardziej czekam na Dziedzictwo Ognia i bardzo ciekawi mnie Restart. :)

  http://zaczytan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Restart" także bardzo mnie ciekawi. Mam nadzieję, że okaże się dobrą książką :)

   Usuń
 14. Czekam niecierpliwie na premierę "Plaga samobójców" i dwie książki Gayle Forman. :D

  Pozdrawiam,
  books-culture.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książki Gayle Forman zapowiadają się ciekawie, ale to chyba jakieś szaleństwo, bo aż dwie jej książki zostaną wydane w jednym miesiącu :)

   Usuń
 15. Same ciekawe książki szykują się we wrześniu. Nowa powieść Dashnera oraz "Plaga samobójców" to zdecydowanie moje must have ;)
  http://alejaczytelnika.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To moim must have jest szczególnie "Angelfall", "Dziedzictwo ognia" i oczywiście "Plaga samobójców" :)

   Usuń
 16. Najbardziej czekam na Plagę samobójców oraz Endera. Starter jest taką perełką w mojej kolekcji książek. Mam nadzieję, że druga część będzie na takim samym poziomie. Angelfall mnie bardzo ciekawi, jednak nie miałam okazji przeczytać jeszcze pierwszej części, tak samo ze Szklanym tronem. Reszta tytułów nie za bardzo mnie interesuje :)

  PS. Nominowałam Cię do LBA :) http://czytanie-chwile-rozkoszy.blogspot.com/2015/08/liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń
 17. Błagam Ann nie rób takich postów, bo po nich zawsze mam pusty portfel :(
  Coś czuję, że jesienią będę spłukana :/ Każdą z wymienionych pozycji mam w planach. Nie czytałam "Szklanego tronu", a już mam ochotę na kolejne części. Czy to nie jest dziwne? Nie zapoznałam się jeszcze ze "Starterem", a już chcę kupić "Endera". Coś jest ze mną nie tak xd
  Ściskam :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha ja mam tak samo :) Też nie czytałam "Szklanego tronu", a chcę przeczytać 3 część. Mam tak z wieloma seriami :D

   Usuń
 18. Czekam, czekam i nie mogę się doczekać "Dziedzictwa ognia" :D Tylko już nie wiem jak jest z tą premierą, bo na niektórych stronach jest data 23 września, a na innych 9. :O

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na facebookowej stronie wydawnictwa Uroboros pisze, że 23 września :)

   Usuń
 19. Ojeju, tyle pieniądzów trzeba będzie wydać na ksiażki: interesuje mnie "Plaga samobójców", "Klejnot" i "Byłam tu"...
  nieuleczalnyksiazkoholizm.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja z tymi pieniędzmi. Gdyby tylko książki nie były takie drogie... :)

   Usuń
 20. "Plaga samobójców" mnie zaintrygowała.

  melomol.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 21. Jest ich trochę!!!
  Jednak najbardziej chcę przeczytać ostatni tom Angelfall i po raz kolejny spotkać się z moją ukochaną Celaena, Dorianem i Chaolem :*
  dobraksiazka1.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ja spotkanie z Celaeną mam dopiero przed sobą :)

   Usuń
 22. Czekam na "Angelfall". Muszę ją mieć jak najszybciej. Poza tym na pewno sięgnę po książki Gayle Forman i Jamesa Dashnera. Jeśli chodzi o "Buntownika" to jestem rozdarta, bo "Talon" średnio mi się podobał. Wrzesień jest bardzo ciekawy jeśli chodzi o nowości. Pozdrawiam :)

  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja także muszę jak najszybciej zrobyć "Angelfall". Zapowiada się świetnie! :)

   Usuń
 23. W tym miesiącu mnóstwo cudownych książek :) Najbardziej intryguje mnie nowa książka Jamesa Dashnera i Klejnot :) Ale ciekawa też jestem nowych książek Gayle Forman :) Widzę że będę mogła z powodzeniem umilić sobie powrót do szkoły :) Pozdrawiam! /Claudie

  OdpowiedzUsuń
 24. Czekam na dwie pozycje :
  * Dziedzictwo Ognia - kocham tą serię oraz autorkę :)
  * Plaga Samobójców - zapowiada się naprawdę interesująco :D

  truelifebydamien.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesteś kolejną osobą, która uwielbia twórczość Sarah J. Maas... Naprawdę muszę jak najszybciej zaopatrzyć się w "Szklany tron" :)

   Usuń
 25. Czekam na Klejnot ! Już zaczęłam czytać nieoficjalne tłumaczenie i muszę się pohamować :P www.oczytane.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 26. Mimo, że przy "Zostań, jeśli kochasz" i "Wróć jeśli pamiętasz" pani Forman troszeczkę się zniechęciłam do jej twórczości, ale zawsze warto spróbować. Książka "Byłam tu" zapowiada się bardzo ciekawie, więc jak będzie mi po drodze z tą pozycją to z pewnością po nią sięgnę ;)
  Zapraszam do mnie na Mini Book Haul :) Mój blog

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie "Zostań, jeśli kochasz" było dosyć średnie i mam nadzieję, że inne jej książki są na nieco wyższym poziomie :)

   Usuń


Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka