sobota, 6 maja 2017

Co nowego w księgarniach w maju?

Maj to zdecydowanie mój ulubiony miesiąc. Nie tylko ze względu na to, że obchodzę w tym miesiącu urodziny, ale dlatego, że zawsze mam wrażenie, że jest przepełniony pozytywną energią. A ile ciekawych książek będzie miało swoją premierę! Zdecydowanie jest na co czekać. Zobaczcie sami, które pozycje zwróciły moją uwagę. Jedno jest pewne: portfele będą cierpieć.  

Królewska klatka – Victoria Aveyard


Data wydania: 24 maja 2017
Wydawnictwo: Moondrive

Mare jest pilnie strzeżonym więźniem zdanym na łaskę i niełaskę Mavena. Dręczą ją wspomnienia własnych błędów, a działanie Cichego Kamienia pozbawia ją mocy. Buntowniczka staje się dziewczyną bez błyskawic. Jednak i Maven otoczony jest wrogami. Z trudem utrzymuje kontrolę nad krajem oraz swoim więźniem. Mare czuje, że mimo nienawiści, którą żywi do Mavena, jest on prawdopodobnie jej jedyną szansą na przeżycie, zwłaszcza że Evangeline dąży do jak najszybszej egzekucji Czerwonej Królowej. Tymczasem Nowi i Czerwoni przygotowują się do wojny, bo nie chcą już dłużej pozostawać w ukryciu. Jest z nimi książę Cal, którego nic nie powstrzyma przed ratowaniem Mare.

Kto rozświetli drogę buntowników, jeśli dziewczyna od błyskawic straci swoją moc? Już wkrótce ogień ogarnie wszystko i spali bezpowrotnie Nortę, jaką Mare znała.

Czytałam dwa tomy tej trylogii i muszę przyznać, że zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie. Jestem bardzo ciekawa zakończenia losów Mare, mam nadzieję, że będzie to coś genialnego. Oby finał utrzymał się na podobnym poziomie, bo to jedna z lepszych młodzieżówek, jakie czytałam.

Confess – Colleen Hoover


Data wydania: 10 maja 2017
Wydawnictwo: Otwarte

Znajdź w sobie odwagę, by wyznać… 
SEKRET
PRAWDĘ
MIŁOŚĆ

Niewypowiedziane pragnienia, bolesna przeszłość i głęboko skrywane grzechy są dla Owena największą inspiracją. Utalentowany malarz kolekcjonuje anonimowe wyznania i przenosi je na płótno. Auburn od kilku lat walczy o odzyskanie normalnego życia i desperacko potrzebuje pieniędzy. Zakochanie się w przystojnym malarzu nie jest częścią jej planu, ale przekorne przeznaczenie stawia na swoim. Dziewczyna odkrywa jednak, że przeszłość ukochanego może odebrać jej to, co dla niej najważniejsze...

Kolejna pozycja od Otwartego, którą chcę przeczytać. Mnóstwo ludzi się nią zachwyca, a na dodatek powstał serial na jej podstawie. To już musi coś znaczyć. Bardzo mi się podoba pomysł z dwoma wersjami kolorystycznymi okładki. Dla mnie obie są cudowne, ale chyba bardziej skłaniam się ku białej.

Tysiąc odłamków ciebie – Claudia Gray


Data wydania: 10 maja 2017
Wydawnictwo: Jaguar

Tysiąc żyć. Tysiąc możliwości. Jedno przeznaczenie.

Marguerite Caine dzięki swoim rodzicom – wybitnym fizykom – od dziecka poznaje najśmielsze teorie naukowe. Najbardziej zdumiewający wśród nich jest najnowszy wynalazek jej matki, urządzenie nazwane Firebirdem, pozwalające na podróż do równoległych wymiarów.

Gdy ojciec Marguerite zostaje zamordowany, wszystkie poszlaki wskazują na jedną osobę – Paula Markova, błyskotliwego, ale enigmatycznego asystenta jej rodziców. Zanim dosięgnie go ramię sprawiedliwości, Paul ucieka do innego świata. Nie bierze jednak pod uwagę determinacji Marguerite.

Z pomocą Theo, drugiego asystenta rodziców, Marguerite ściga Paula poprzez różne wymiary. W każdym świecie, do którego przeskakuje, spotyka inną wersję Paula, co sprawia, że zaczyna wątpić w jego winę i przestaje dowierzać własnemu sercu. Już niebawem wplątuje się w romans równie niebezpieczny, jak i kuszący.

To moje must have na maj! Od dawna chciałam przeczytać tę książkę, zabierałam się za nią nawet po angielsku, ale gdy dowiedziałam się, że zostanie wydana u nas, postanowiłam poczekać. Mam nadzieję, że będzie się opłacało. Okładka cudowna, oby treść okazała się jeszcze lepsza!

Mroczna przepowiednia – Rick Riordan


Data wydania: 10 maja 2017
Wydawnictwo: Galeria Książki

Zeus ukarał swojego syna Apolla – boga słońca, muzyki, łucznictwa, poezji, i wiele więcej zrzucając go z Olimpu na ziemię w postaci niezdarnego, trądzikowego, szesnastoletniego śmiertelnika imieniem Lester. Jedyny sposób, by Apollo odzyskał należne mu miejsce na Olimpie jest przywrócenie kilku wyroczni które zostały dawno zapomniane. Co ma wpływ na wyrocznie, i co Apollo/Lester może zrobić bez swoich boskich mocy? Po doświadczeniu serii niebezpiecznych, i szczerze mówiąc, upokarzających prób w Obozie Herosów, Lester musi opuścić względnie bezpieczną przystań i wyruszyć w jeżącą włosy na głowie podróż przez Amerykę Północną. Na szczęście wbrew braku boskich łask zyskuje przyjaciół, którzy będą bardzo bliscy fanom serii o Percym Jacksonie i Olimpijskich Herosach. Rick przybywając wraz z Apollinem i Leonem obiecuje wypełnioną komicznym haiku nową przygodą.

Od kilku lat jestem fanką Ricka Riodana. To właściwie dzięki niemu pokochałam grecką mitologię. Może seria o Apollo to już nie to samo co Olimpijscy Herosi, ale wciąż mam ogromny sentyment do jego twórczości. Z pewnością przeczytam kolejny tom serii, szczególnie że pojawia się mój ukochany Leo, za którym kiedyś wprost szalałam.

Franco – Kim Holden


Data wydania: 24 maja 2017
Wydawnictwo: Filia

Franco Genovese jest perkusistą w światowej sławy amerykańskim zespole Rook. Chłopak ma wszystko. Zabójczy uśmiech, tatuaże, talent, ostry dowcip. A przy tym wszystkim serce ze złota. Wiedzie dobre, stabilne, nieskomplikowane życie. Jednak wieczór spędzony w niepozornym barze w Los Angeles wszystko to zmienia. Do jego świata wkracza Gemma Hendricks. Pochodząca z północnej Anglii, odnosząca sukcesy młoda pani architekt. Właścicielka uroczego uśmiechu, ciętego języka i nad wyraz ufnego serca. Natychmiast coś ich do siebie przyciąga. Gemma i Franco z miejsca się zaprzyjaźniają. Ich znajomość nie potrwa długo, ponieważ kiedy za kilka dni wrócą do domów, rozdzielą ich tysiące kilometrów.

A może coś się zmieni? Gemma ma pewne bliskie sercu marzenie. Gdy Franco postanowi pomóc dziewczynie w spełnieniu go, wszystko może wywrócić się do góry nogami. Czy ich przyjaźń będzie miała szansę przerodzić się w miłość? A może wszystko pójdzie w zapomnienie?

Kolejne książki Kim Holden wychodzą, a ja jeszcze żadnej nie czytałam. Jej twórczość zbiera pozytywne opinie i będę musiała na własnej skórze przekonać się, czy rzeczywiście tak dobrze pisze. Powyższa zapowiedź mnie zainteresowała, więc chętnie poznałabym tę opowieść. Och i okładka jest śliczna!

Lato Eden – Liz Flanagan


Data wydania: 10 maja 2017
Wydawnictwo: IUVI

Ten dzień zaczął się normalnie. Wstałam, zrobiłam sobie kreski eyelinerem, naciągnęłam rękawy na tatuaże i poszłam do szkoły. Brzmi znajomo? Wkrótce jednak okazało się, że to nie będzie zwykły dzień…

Nieśmiała gotka Jess i śliczna, uwielbiana przez wszystkich Eden są niemal nierozłączne. Wiedzą o sobie wszystko. Nagle Eden znika, a Jess wie, że musi ją odnaleźć. Postanawia poszukać wskazówek, idąc śladami spędzonego wspólnie lata, podczas którego wiele się w życiu przyjaciółek zmieniło. Ta wycieczka w przeszłość zmusza Jess do przyjrzenia się z bliska wielu tajemnicom: sekretom, które Eden ukrywała przed nią, ale też sprawom, które sama zataiła przed Eden. Do Jess dociera, że chyba jednak nie znają się tak dobrze, jak jej się wydawało… Przed Jess coraz więcej znaków zapytania, a zegar tyka – prawdopodobieństwo odnalezienia Eden żywej spada z minuty na minutę. Czy zdąży na czas?

Czy ta okładka nie wydaje się Wam znajoma? Uściślę to: dziewczyna z okładki. Taka sama pojawiła się w Kochając pana Danielsa. Ale to szczegół, taka ciekawostka. Książka zapowiada się bardzo dobrze, z wielką chęcią poznałabym historię Eden i Jess. Czasami potrzebna jest chwila wytchnienia od fantastyki.

Tysiąc pocałunków – Tillie Cole


Data wydania: 17 maja 2017
Wydawnictwo: Filia

Wyobraź sobie, że otrzymujesz tysiąc małych karteczek i masz wypełnić je najpiękniejszymi momentami swojego życia… Jeden pocałunek trwa chwilę. Tysiąc pocałunków może wypełnić całe życie.

Chłopak i dziewczyna. Uczucie powstałe w jednej chwili, pielęgnowane później latami. Więź, której nie był w stanie zniszczyć ani czas, ani odległość. Która miała przetrwać już do końca. A przynajmniej tak zakładali. Kiedy siedemnastoletni Rune Kristiansen wraca z rodzinnej Norwegii do sennego miasteczka Blossom Grove w stanie Georgia, gdzie jako dziecko zaprzyjaźnił się z Poppy Litchfield, myśli tylko o jednym. Dlaczego dziewczyna, która była drugą połową jego duszy i przyrzekła wiernie czekać na jego powrót, odcięła się od niego bez słowa wyjaśnienia? Serce Rune’a zostało złamane, gdy dwa lata temu Poppy przestała się do niego odzywać. Jednak, gdy chłopakowi przyjdzie odkryć prawdę, jego serce rozpadnie się na nowo.

Zaintrygował mnie tytuł i... opis. Zapowiada się całkiem przyjemna historia miłosna i jestem bardzo ciekawa, o co chodzi z tą wspomnianą "prawdą". Jeśli będę miała okazję, to bardzo chętnie przeczytam.

Chłopak z innej bajki – Kasie West

Data wydania: 10 maja 2017
Wydawnictwo: Feeria Young

Caymen ma 17 lat i po szkole pracuje w należącym do jej mamy nieco dziwacznym sklepie z porcelanowymi lalkami i specjalizuje się w sarkastycznym podejściu do życia, szczególnie wobec bogaczy. Lata obserwacji zamożnych ludzi zza lady i życiowe doświadczenia mamy nauczyły ją, że nie można im ufać, a do tego są zblazowani, nieuprzejmi i przekonani, że cały świat powinien leżeć u ich stóp. Gdy do sklepu trafia Xander, wysoki, przystojny i na swój sposób uroczy, ale najwyraźniej obrzydliwie bogaty, od razu widać, że jest z totalnie innej bajki. Caymen co prawda znajduje z nim wspólny język, ale jest przekonana, że jego zainteresowanie nie potrwa długo. Gdy Xandrowi niemal udaje się ją do siebie przekonać, dziewczyna odkrywa, że pieniądze grają w ich związku o wiele większą rolę, niż sądziła. Na ich wspólnej drodze piętrzą się przeszkody… czy ostatecznie trafią razem do tej samej bajki?

Nadchodzi lato, a to idealny moment na lekkie historie miłosne. Podejrzewam, że to jedna z nich. A poza tym wyszło już kilka książek od tej autorki, ale jeszcze nie miałam okazji czytać żadnej z nich. Kiedyś z pewnością nadrobię, szczególnie że czytałam nie jedną pozytywną recenzję.

A Wy na jakie książki czekacie w maju? Może zainteresowała Was któraś z powyższych pozycji? 

30 komentarzy :

 1. "Chłopak z innej bajki" mi się spodobał, bo lubię czasem poczytać takie właśnie miłosne historie. ;) ja w maju zaś głównie na nowe kryminały poluję (Mróz <3 <3 <3) i kilka historycznych powieści. ;)
  pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę kiedyś zabrać się za coś od Mroza :)

   Usuń
 2. Od razu widać, że mamy podobne gusta, bo wypisałaś wszystkie książki, na które mam ochotę w maju :P
  Pozdrowionka!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo bym chciała przeczytać tą całą serię "Czerwona Królowa" i to "Tysiąc odłamków ciebie" zapowiada się rewelacyjnie, historia dość oryginalna bym powiedziała, mam nadzieję, że gdzieś na nie natrafię. :-) A resztę też bym mogła przeczytać oczywiście. ;-) Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na te premiery i Twój kolejny post. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytałam dwa tomy "Czerwonej królowej" i były świetne, oby trzeci wypadł podobnie. A "Tysiąc odłamków ciebie" muszę mieć :)

   Usuń
 4. Bardzo bym chciała przeczytać tą całą serię "Czerwona Królowa" i to "Tysiąc odłamków ciebie" zapowiada się rewelacyjnie, historia dość oryginalna bym powiedziała, mam nadzieję, że gdzieś na nie natrafię. :-) A resztę też bym mogła przeczytać oczywiście. ;-) Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na te premiery i Twój kolejny post. :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo bym chciała przeczytać tą całą serię "Czerwona Królowa" i to "Tysiąc odłamków ciebie" zapowiada się rewelacyjnie, historia dość oryginalna bym powiedziała, mam nadzieję, że gdzieś na nie natrafię. :-) A resztę też bym mogła przeczytać oczywiście. ;-) Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na te premiery i Twój kolejny post. :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tysiąc Odłamków Ciebie wydaje się cudowną historią i bardzo bym chciała ją przeczytać.

  http://weruczyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. W tym roku akurat maj jest dla mnie nie-do-końca-fajny z powodu matur xD
  Czekam na Chłopaka z innej bajki!! Uwielbiam pióro Kasie West i już się nie mogę doczekać!!! <3 <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Współczuję z powodu matury. Mnie to czeka dopiero za dwa lata :)

   Usuń
 8. Najbardziej czekam na Confess i Franco ♥
  Chociaż oprócz tych dwóch jest cała masa innych, również bardzo dobrze zapowiadających się książek :)

  Obsession With Books

  OdpowiedzUsuń
 9. W maju rzeczywiście jest wiele ciekawych nowych tytułów, najbardziej jednak czekam na "Confess" :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Już dwie majowe premiery miałam okazję przeczytać, więc czekam tylko na "Królewską Klatkę" i "Zimowy Monarcha". :)

  Pozdrawiam,
  Magda z Dwie strony książek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również wyczekuję "Królewskiej Klatki" :)

   Usuń
 11. Ja też obchodzę w maju urodziny, więc już teraz życzę Ci wszystkiego najlepszego :* A co do premier, to najbardziej czekam na Tysiąc pocałunków, Lato Eden, Tysiąc odłamków ciebie, a poza tym na pewno na Księgę Kłamstw oraz najnowszą powieść Pauli Hawkins. Moje finanse są jednak w takim stanie, że nie zanosi się na to, żebym cokolwiek w tym miesiącu kupiła :)

  Pozdrowienia i buziaki!
  BOOKS OF SOULS
  PS. Jeśli masz ochotę, to zapraszam na recenzję Szklanego tronu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje finanse też są w kiepskim stanie, ale na pewno chociaż na jedną sobie pozwolę :)

   Usuń
 12. Witaj w gronie osób urodzonych w maju <3 Ja czekam na książki "Kim Holden i Collen Hoover" ale nie mogę przegapić premiery w moje uro, "tysiąc pocałunków" cóż okładka mnie urzekła, tak jak i opis :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och, jak fajnie że masz premierę książki w urodziny. To w moim przypadku najfajniejsze premiery są dwa dni przed :)

   Usuń
 13. Jako wielka fanka Hoover najbardziej czekam na "Confess" :D Poza tym na pewno przeczytam "Franco", "Tysiąc odłamków ciebie", "Tysiąc pocałunków i "Chłopaka z innej bajki" :)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja czekam na "Confess", "Lato Eden" i "Tysiąc pocałunków" <3

  OdpowiedzUsuń
 15. Czekam na Confess i Franco :)

  http://pomiedzyrozdzialami.blogspot.com/?m=0

  OdpowiedzUsuń
 16. Confess to zupełnie nie moja bajka, ale ma piękną okładkę <3 xD
  Najbardziej czekam na Lato Eden i Tysiąc odłamków ciebie <3
  Pozdrawiam! :)
  recenzjeklaudii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń


Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka